Školní výlet 5.6.2014 - Vlčí hora

     Ve čtvrtek 5.června jsme s dětmi jeli na výlet. Cestu jsme zvládli bez problémů, děti měli nachystané baťůžky plné dobrot. Již v autobuse nedočkavci vytahovaly první svačiny. V deset hodin nás vyhlíželi zaměstnanci firmy NOBILIS TÍLIA. Hned nás upoutala vůně bylin, která se všude rozléhala. První skupina se po krátké přednášce pustila do výroby krému a parfému, které si děti odnesly domů. Druhé skupiny se ujala zaměstnankyně, která nás provedla bylinkovou zahradou s ochutnávkou bylinných nápojů a děti, které chtěly, absolvovaly bosonohou terapii. Je to chůze po chodníčku s různým podložím (kůra, šišky, oblázky, písek...). Po té jsme vyrazili směrem na Vlčí horu k Verunčině studánce. Cesta se zdramatizovala, když chlapci v čele našli zvířecí srst a všem bylo jasné, proč se rozhledna jmenuje Vlčí hora. Od té chvíle číhal za každým stromem vlk. Děti byly velice statečné, zvládly po té, co jsme trochu bloudily, trasu asi 3 km. Odměnou byla uhašená žízeň z Verunčiny studánky a dojedli jsme poslední zásoby dobrot.. Sladká tečka výletu byla návštěva cukrárny v Krásné Lípě, kde jsme si pochutnali na zmrzlině. Plní zážitků a dojmů jsme vyrazili trochu se zpožděním zpět k domovu, kde nás již netrpělivě vyhlíželi rodiče.

 

Kolektiv MŠ